Akce v Třebíči 2024/2025


Bruslení na venkovní ledové ploše Na Hvězdě - zahájení provozu bude informovat provozovatel.


V odkazu najdete zajímavé tipy kam se v Třebíči a okolí podívat. Nadšenec historie určitě ocení prohlídku zámeckého areálu v místě benediktýnského kláštera - Valdštejnský zámek, předzámčí, zámecká ledovna, zámecký park, severní příkop, bylinkovou zahrádku a dominantu, baziliku sv. Prokopa. Za zmínku určitě stojí i jedinečná Židovská čtvrť spolu se židovským hřbitovem, které spolu s dalšími památkami patří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Pro nejmenší členy je připravena interaktivní expozice Cesty časem či naučná stezka Po stopách opatů a rabínů.
Za zhlédnutí určitě stojí i zrekonstruovaný Větrný mlýn v městské části Borovina, vodojem Kostelíček, městská věž při kostele sv. Martina s největšími namontovanými věžními ciferníky v republice , Karlovo náměstí (Malovaný dům, Černý dům,..), sakrální stavby, meziválečnou architekturu jako je Fuchsova spořitelna či koupaliště Polanka.
O zábavu pro děti se postará unikátní čtyřpatrová herna Labyrint či herna Střítež, Mozkoherna nebo ekotechnické muzeum Alternátor.
I milovníci přírody a klidu si přijdou na své. Geostezka a keltský stromový kalendář v Týnském údolí, Libušino údolí, Týnské a Masarykovy sady a mnoho dalšího najdete přímo v Třebíči. Kousek od Třebíče můžeme navštívit chráněný přírodní park Třebíčsko protkaný mnoha turistickými stezkami a na jaře obdivovat nejkrásnější květy jara - koniklece. Za celodenní výlet určitě stojí i návštěva Mohelenské hadcové stepy či Dalešické přehrady.

Chcete obdivovat krásny Třebíče z výšky? Navštivte Městskou věž, která svoje dveře otevírá každý víkend od 10:00 - 12:00, 12:30 - 17:00 hod. Plné vstupné činí 50 Kč a snížené 30 Kč.

Procházkou z centra na Strážnou horu se dostanete k rozhledně, Vodojem Kostelíčkem, nabízející podhled na město Třebíč, ale i kapli sv. Jana Nepomuckého či Heraltice. Otevírací doba je každý víkend vždy od 10:00 - 12:00, 12:30 - 17:00. Plné vstupné činí 50 Kč a snížené 30 Kč.